به صنایع چوبی توسکا گسترخوش آمدید.

آدرس:

تهران، شهرک صنعتی خاوران، جنب پمپ بنزین، سایت چوبستانه، خیابان اول،بالاتر از بانک ملی، پلاک5338

تلفن تماس:

09124457030_09304452030

 

سرستون

 

همانطور که از نام این قطعات پیداست، سرستون ها قطعاتی هستند که در قسمت بالایی ستون ها قرار میگیرند و نمای سطح را از یکنواختی خارج میکنند. از این قطعات در دکوراسیون آشپزخانه، کمدهای دیواری، پوشش ستون های موجود در فضای خانه و … استفاده میشود. همچنین این قطعات با توجه به نوع کاربرد و محل مورد استفاده از گونه های مختلف چوب تولید میشوند.

 

سرستون منبت چوبی

 

 

از قدیم سرستون‌ها جزء جدایی ناپذیر تزئینات معماری ایرانی بوده‌اند که نمونه ی بارز آن را در تخت جمشید می توانید مشاهده کنید. سرستون چوبی منبت یا Wooden Brackets در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد است و استفاده از آن در مدرن کردن نما به ویژه کابینت‌های آشپزخانه بسیار رایج شده است. این سرستون ها به صورت جفت در چپ و راست و بالای طرح نهایی منبت قرار میگیرند و با توجه به ساختار کلی آنها نوعی حجم دهی در سطح منبت ایجاد میکنند. تنوع طراحی در سرستون های منبت چوبی بسیار بالا بوده و با توجه به نوع طراحی کلاسیک و یا مدرن، طرح منبت آن اجرا می شود. از جمله طرح های رایج در سرستون های منبت، نقش گل و برگ می باشد که به ویژه در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و فریم درب های چوبی منبت و دیوارهای دکوراتیو اجرا می شود.

 

گروه تولیدی پایه مبل با در اختیار داشتن بهترین و بروزترین ماشین آلات CNC منبت چوب و بانک جامعی از طرح های سرستون منبت چوبی میتواند تولیدات و محصولات با کیفیتی را مطابق سلیقه و نیاز مشتریان طراحی و تولید کند.

 

 

 

 

کاربرد سرستون های منبت چوبی

 

 کاربرد سر ستون ها دقیقا همانند گل های منبت است و اصولا در کنار یکدیگر استفاده میشوند که فقط برای آشپزخانه نیست و میتواند بر روی شومینه ها و یا دکوری های چوبی نیز استفاده گردد. اما امروزه در طراحی آشپزخانه های مدرن، ستون های خراطی در کنج صفحات کار می شود که هم در قسمت بالایی و هم در قسمت پایینی سرستون منبت استفاده میشود. سرستون ها نمادی از تجمل و اشرافیت در دوران باستان می باشند. همانطور که گفته شد، نمونه هایی از زیباترین سرستون های اشرافی را می توان در تخت جمشید مشاهده کرد. سر ستون ها در معماری کلاسیک اروپایی نیز فراوان دیده می شوند و باعث جلوه ی بسیار زیاد این سازه ها می شوند. در قرن حاضر از سر ستون ها، در دکوراسیون داخلی و بیرونی منازل، زیاد استفاده می شود. حضور سرستون های منبت کاری شده، در کابینت های سبک کلاسیک آشپزخانه بسیار بارز و مشهود است و باعث زیبایی و جلوه زیادی در آشپزخانه خواهند شد.

همچنین در تولید سرستون ها از چوب راش درجه یک بدون ترک و گره استفاده شده و ظرافت و دقت بالایی بکار رفته است. پس از تراش دستگاه سی ان سی منبت ها توسط استاد منبت کار پرداخت خورده است.

 

 

 

 

انواع مدل های سرستون منبت چوبی

 

سرستون های منبت چوبی مدل های متنوعی دارند که عموما نسبت به هارمونی و سبک طراحی کابینت ها و نسبت به مدل گل های منبت انتخاب شده در آشپزخانه تعیین میشود. معمولا سرستون های چوبی در بازار از جنس چوب راش ساخته میشوند که دلیل آن مقاومت این جنس در شکل گیری ظرافت منبت است. به عبارت دیگر استفاده از جنس چوب های دیگر جزییات منبت را به خوبی ایجاد نمیکند. همچنین قابل ذکر است که سرستون هایی از جنس رزین و پلی اورتان و حتی پی وی سی در بازار تولید میشوند که از کیفیت و هزینه ی پایین تری برخوردار هستند.

 

 

سرستون های منبت چوبی در طرح ها و سایزهای متنوع برای استفاده در تزیین دیواره های چوبی، صفحات کابینت، دکوری ها و دست سازه های تزیینی تولید می شوند.

 

 

فروشـگاه پایه مبل دارای تنوع زیادی از گل و سرستون منبت چوبی است که در صورت نیافتن مدل مورد نظر خود میتوانید از طریق “تماس با ما” با پشتیانی ارتباط برقرار نمائید.

 

 

سرستون چوبی کابینت

 

هنر منبت کاری در ایران از زمان های قدیم مورد استفاده قرار میگرفت و انسان ها برای نما دادن و زیباتر کردن زندگی هایشان به چوب ها، نقش های زیبا و برجسته می دادند. عنصر اصلی در هنر منبت، چوب است. در حقیقت منبت کاری ایجاد نقش های برجسته روی چوب است که امروزه در صنعت کابینت سازی نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و سرستون چوبی کابینت نیز در کابینت های کلاسیک و نئو کلاسیک و ممبران کاربرد دارد. محصولاتی که با استفاده از منبت کاری میتوان آنها را ساخت شامل سرستون چوبی کابینت، تاج های چوبی و گل های منبت ممبران می باشند. امروزه سرستون های منبت کاری شده در کابینت های آشپزخانه به سبک کلاسیک بسیار مشاهده میشوند و باعث زیبایی و شکوه بیشتر فضا می گردند. هرجا که ستونی خراطی شده وجود دارد، نیاز است سرستونی برای زیبایی بیشتر آن نیز وجود داشته باشد. سرستون های منبت مدل های مختلفی دارند و مدل های های شلوغ آن برای آشپزخانه های شلوغ و مدل های ساده ی آن برای آشپزخانه های خلوت مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین از سر ستون ها در تزئيين کابینت های کلاسیک، کمد های چوبی و ویترین های چوبی بکار برده میشود. سرستون ها انواع مختلفی دارند نظیر طرح هخامنشی، گل و سر حیوانان که هرکدام متناسب با آشپزخانه و سلیقه ی شما مورد استفاده قرار میگیرند. تاج گل های منبت کاری شده نیز نمونه ای دیگر از تزئینات چوبی در کابینت های کلاسیک میباشند و در بالای کمد دیواری و کابینت استفاده میشوند و شامل طرح های گل، میوه و اشکال هندسی می باشند.