در این مطلب می خواهیم از نحوه ی انتخاب انواع مدل های پایه مبل برای شما بگوییم. بسیاری از تصمیمات ما برای آن است تا با طراحی های جذاب و چیدمان مناسب، مبل های زیبایی را در خانه بچینیم تا مکانی مناسب و راحت برای خودتان و خانواده ی تان باشد. می توانید برای خواندن مطلب تولید منبت چوب و بررسی مهم در منبت کاری، به سایت مراجعه کنید.

انتخاب مبل یا پایه مبل؟

ابتدا باید برای شما از پایه مبل و انواع آن بگوییم. توجه داشته باشید که مبل ها علاوه بر زیبایی و حجمی که دارند، باید بار و وزن سنگینی را نیز تحمل کنند. پس پایه باید علاوه بر زیبایی، مقاوم بوده و در برابر وزن سنگین، دچار آسیب نشود. حال شما چه قدر به پایه مبل توجه می کنید؟ احتمالا زیاد نه. اما اگر به این نکته توجه نداشته باشید ممکن است بعد از مدت کوتاهی از انتخاب مبل خود، پایه ها شکسته و دیگر مبل جز یک وسیله ی بی فایده چیزی نباشد.

انواع پایه ها

در این قسمت به بخشی از انواع پایه ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با مدل های متنوع آشنا شوید.

پایه ی پیکانی:

این مدل ها مبل پایه های گرد دارند که مبل جدا شده و به صورت جداگانه به مبل چسبیده اند. در مبل هایی با طراحی های کلاسیک و قدیمی و ساده، بسیار کاربرد دارند.

پایه مبل

مدل های چهارگوش:

این نوع  بیشتر برای مبل های جدید و مدرن استفاده می شوند. پایه های چهارگوش صاف و بدون هیچ طراحی یا تزئین خاصی هستند. مدل های جدید این  کوتاه تر و پهن تر از مدل های همین شکل در گذشته، هستند.

مدل های پنجه شیری:

این نوع مدل دارای منحنی و خمیدگی مانند زانو است و منحنی های درونی هم دارد. شکل آن تقریبا شبیه حرف S است. در مبلمان های سلطنتی و کلاسیک شکیل، این نوع پایه مبل بیشتر کاربرد دارد.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 + 6 =