آیا می دانید پایه مبل به چه سبک هایی ساخته می شود؟ با استفاده از چوب های مختلفی می توان پایه های مبلمان را ساخت. همچنین این پایه ها می توانند فلزی نیز باشند.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات پایه مبل آشنا کردیم. و شما را با ۳ فاکتور مهم در مورد پایه مبل آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع پایه مبل و سبک های مختلف ان آشنا کنیم.

سبک های پا نه تنها در ظاهر و کارایی قطعات مهم است بلکه می توان از آنها برای شناسایی موفقیت آمیز بسیاری از مبلمان های عتیقه نیز استفاده کرد. ساق مبلمان می تواند سرنخ هایی را در هنگام تولید یک قطعه فراهم کند، به خصوص هنگام بررسی نحوه استفاده آنها در رابطه با سبک های پا.

در مورد تعدادی از نمونه های مختلف سبک های پا که از دوره رنسانس گرفته تا دوره امپراتوری ساخته شده است، در اروپا و ایالات متحده آموخته شوید. پیوندهای موجود در هر توضیحات منجر به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبک ها، دوره ها و انواع مبلمان آنتیک می شوند.

پایه مبل

سبک های پایه مبل

پایه های پیچ دار Flemish

این سبک از پایه مبلی در قسمت بالا و پایین آن حک شده می شود، که اغلب در جهات مخالف مارپیچ می شوند. این بیماری در نیمه دوم قرن ۱۷ ساخته شده است و در سبک های مبلمان اواخر باروک مانند مرمت و ویلیام و مری به نمایش در آمده است.

همچنین به این نوع سبک پایه دوبل و همچنین شکل S اشاره شده است (تغییر زمانی است که بخش بین پیمایشها منحنی است).

پایه های شیار دار

در این نوع از مبلمان مبلمان، یک سری کانال یا شیارهای گرد به صورت عمودی در یک فواصل منظم در یک پای ثابت حک شده است. پای فلوت پس از ستونهای یونان باستان الگوبرداری شد و در سبک های نئوکلاسیک نیمه دوم قرن ۱۸ مانند Hepplewhite به همراه سبک های احیای کلاسیک قرن نوزدهم شکوفا شد.

پایه های عنکبوتی

پاهای عنکبوتی پاهای خمیده ظریف و نازکی هستند که معمولاً در زیر یک میز سه پایه قرار دارند و در گروه سه یا چهار نفری قرار دارند. آنها به طور معمول به پاهای بیل یا بدون پا ختم می شوند. در بسیاری از شمعدانهای اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن نوزدهم، میزهای چای و سایر قطعات قابل حمل و سبک موجود است.

پایه های مارپیچ

این سبک بسیار قدیمی از مبلمان مبلمان شبیه به یک طناب پیچ خورده است. تصور می شود که این کشور در هندوستان سرچشمه گرفته است و این سبک در اواسط قرن ۱۷th به سمت غرب اروپا به پرتغال، هلند و سپس انگلستان رفت و در آنجا از حدود ۱۶۶۰ تا حدود ۱۷۰۳ شکوفا شد.

برای تهیه بهترین انواع پایه مبل می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × یک =