مانند هر چیز دیگری در این دوره با انتخاب های بی پایان، به نظر می رسد که گزینه های بی پایانی هم برای پیدا کردن یک مبلمان خوب و سایر قسمت های آن مانند پایه مبل وجود دارد. شاید شما فکر کنید که می دانید دقیقا چه چیزی می خواهید ، اما وقتی که به یک مغازه مراجعه می کنید و یا زمانی که عکس ها را به صورت آنلاین بررسی می کنید، شکل های گوناگون، تنوع در رنگ و طراحی و گزینه های مختلفی که برای تمام اجزای مبل، از خود مبلمان گرفته تا پایه مبل وجود دارد، می تواند شما را سردر گم کند. برای این که در زمان، پول و پشیمانی های احتمالی از خرید در آینده صرفه جویی کنید و آن را کاهش دهید، این ترفندها را بخوانید تا با افکاری واضح تر از اینکه دقیقا چه می خواهید و چه نیازهایی دارید، به دنبال خرید مبلمان بروید.

  1. ابتدا سایز را در نظر بگیرید. اگر شما یک اتاق پذیرایی بزرگ دارید، لازم است تصمیم بگیرید که چه مقدار از فضای اتاق پذیرایی خود را می توانید به مبلمان اختصاص دهید. آیا می خواهید صندلی و کاناپه های دیگر را هم در این اتاق قرار دهید؟ آیا میز صرف چای هم می خواهید؟ اگر چنین است، یک مبل ساده، و یا مبل L شکل احتمالا می تواند مناسب ترین گزینه باشد. اگر شما به دنبال یک مبل هستید که در نقطه کانونی اتاق پذیرایی تان قرار بگیرد، به دنبال مبل های گردتر باشید که مقدار بیشتری از فضا را می گیرند و جای بیشتری هم برای نشستن بر روی آنها وجود دارد.

مبلمان

 

اگر شما یک اتاق پذیرایی کوچک دارید، بدون تردید باید به مبلمان کوچکتری هم نیاز دارید. با وجو فضای کمتر، هر مبلمام یا کاناپه ای در نقطه مرکزی و کانون توجه قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است مبلی را انتخاب کنیم که کاربردی باشد و همچنین طراحی و ساختار آن مانند پایه مبل له اندازه کافی محکم باشد و بقیه فضای اتاق را هم از نظر زیبایی تکمیل کند.

 

طراحی مبلمان

  • ۲.تصمیم بگیرید که دقیقا مبل را کجا می خواهید قرار دهید. سازماندهی موفق یک اتاق پذیرایی با آنالیز و بررسی دقیقی سبک زندگی شما شروع می شود. شما بیشتر در این فضا به چه کاری مشغول خواهید شد؟ آیا دوست دارید که جلوی تلویزیون دراز بکشید؟ مطمئن شوید که کاناپه یا مبل شما دقیقا در همان راستا قرار گرفته باشد. آیا مهمانی های شبانه زیادی را در خانه خود برگزار می کنید؟ یک نیم دایره و یا حتی یک دایره کامل به دور میز وسط اتاق با مبل ها ایجاد کنید.

 

  • ۳.آیا خانواده شما برای استراحت، مطالعه و صحبت کردن از اتاق پذیرایی استفاده می کنند؟ در اطراف مبلمان خود، صندلی ها و بالش ها را قرار دهید تا چندین جای نشستن متنوع برای افراد مختلف در وضعیت های متفاوت ایجاد شود و یا حتی برای گروه های بزرگتر تا از نشستن خود لذت ببرند.

پایه مبل مبلمان

  • ۴.تعیین کنید که بهترین شکل مناسب اتاق شما کدام است. حالا که شما مبلمان و بقیه لوازم آن مانن بالش و پایه مبل را انتخاب کرده اید، زمان آن است که تعیین کنید چه شکلی مناسب هدف مدنظر شماست. یک چیدمان L شکل برای جاهای باز که نیاز به تقسیم شدن دارند( مثلا وقتی که می خواهید اتاق پذیرایی را از اتاق غذا خوردن جدا کنید) ، می تواند یک انتخاب عالی باشد.

مبل

 

  • ۵.یک چیدمان گردتر زمانی که فضای کمی کوچکتر است و برای جمع شدن تعدادی از افراد استفاده می شود مناسب است، همچنین می توان از این شکل برای اتاق تلویزیون هم استفاده کرد.

 

  • ۶.اگر شما دوست دارید که میز و صندلی های بیشتری را در اتاق پذیرایی خود استفاده کنید، استفاده از نیمکت می تواند یک جایگزین خوب برای مبلمان سنتی باشد. این نیمکت ها همچنان امکان نشستن چند نفر بر رویشان وجود دارد، اما جمع و جور هستند و می توان به آنها به عنوان ورژن پیشرفته تشک هم نگاه کرد.
درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست + شش =