در مقاله قبلی به بررسی تعدادی از ترفند هایی برای انتخاب مبل پرداختیم و متوجه شدیم که پایه مبل هم نقشی اساسی در زیبایی مبلمان ما خواهد داشت و همچنین کیفیت پایه مبل در دوام مبل ها بسیار حائز اهمیت میباشد. با ما همراه باشید تا ادامه این ترفند هارا به شما بازگو کنیم.

۴- در مورد جنس روکش ها تحقیق کنید، ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است؟

زیبایی عنصر بسیار مهمی است، اما وقتی که زمان انتخاب اجزای مبلمان مانند پایه مبل می رسد، آن وقت است که به طور عملی هم به کار می آید و به یک انتخاب کلیدی تبدیل می شود و نقشی باارزش را پیدا می کند. بسیاری از ما دوست داریم خود را بر روی یک مبل مخملی سفید لوکس پرتاب کرده و بر روی آن دراز بکشیم. این نوع مبل ها بسیار مجلل و باشکوه هستند، اما می توانند خطرناک هم باشند. انتخاب مخمل برای جنس مبلمان گاه می تواند یک تصمیم بسیار ضعیف باشد به ویژه زمانی که  شما یک حیوان خانگی یا بچه کوچک داشته باشید که می توانند به صورت اتفاقی و ندانسته باعث خرابی و از بین رفتن آن شوند.

چرم – به ویژه رنگ های تیره تر آن- یک پیوستگی خاص در سبک چیدمان اتاق ایجاد می کند. همچنین این مزیت را هم دارد که با گذشت زمان کیفیت خود را حفظ می کند و پاک کردن آن هم  از لکه ها و آلودگی های احتمالی به راحتی امکان پذیر است.

یک انتخاب دیگر برای روکش مبل شما که می خواهید بیرون از آن استفاده کنید، پارچه است. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از پارچه های عایق آفتابی استفاده می کنند که در برابر لکه، آب و کم رنگ شدن در برابر نور آفتاب مقاوم هستند. تعداد زیادی از شرکت های سازنده وسایل منزل ، مبل و کاناپه های مخصوص فضای بیرون را می سازند که از طراحی بسیار ساده و کلاسیک برخوردار هستند  و به راحتی می شود از آنها در داخل اتاق هم استفاده کرد.

ترفند انتخاب مبل

۵-از استایلی استفاده کنید که منزل شما را کامل می کند

ممکن است کمی دشوار باشد که سبک و شیوه مخصوص خود را ایجاد کنید. اما نترسید و با جرات تمام مبلمانی را که به طور طبیعی به منزل شما می آید و با آن هماهنگ است انتخاب کنید. اگر سبک مدرن و به روز را برای خانه خود  انتخاب کرده اید ، مبلمانی را بیاورید که با رنگهای دراماتیک و خطوط واضح این سبک را به نمایش بگذارد.

اگر خانه شما گلچینی از رنگ ها و طراحی های مختلف است، مبلمانی که از چند سبک به صورت ترکیبی ( مثلا یک کاناپه قدیمی با روکش پارچه ای رنگارنگ و یا یک شکل مدرن تر با تاکید بر نقوش کلاسیک) می تواند یک شرح حال گویا از سلیقه شما باشد.

اگر شما اندکی سنتی تر زندگی می کنید، یک مبلمان کلاسیک خوش ساخت با پارچه طبیعی و بادوام به نشان دادن تنوع زمانی شما کمک زیادی می کند و با بخش های دیگر اتاق شما با رنگ ها و اجزای متفاوت هماهنگ تر خواهد بود. در این نوع مبلمان اکثرا از پایه مبل های چوبی با کیفیت استفاده میشود.

۶-یک رنگ به خصوص را انتخاب کنید: روشن، چاپی یا طبیعی ؟

تغییر روکش و عوض کردن آن در مورد وسایل و لوازم خانگی به یک گزینه ارزان و در دسترس تبدیل شده است تا کسانی که می خواهند چیدمان و طراحی لوازم خود را شخصی تر کنند، به راحتی قادر به انجام آن باشند. به گونه ای که حتی در انتخاب رنگ و نوع اجزای مختلف مبلمان هم مانند پایه مبل، اکنون قدرت  انتخاب زیادی در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

 

از انتخاب یک رنگ چاپی خنده دار و خاص و بی نظیر ترسی نداشته باشید! این باعث می شود که اتاق شما به طرز شگفت انگیزی شخصی تر شود و به سرعت احساسات موجود در اتاق را به دیگران انتقال دهد.

اگر شما برای استفاده از رنگ های درشت و الگوهای برجسته در مبلمان و انتخاب پایه مبل خود نگرانی و استرس دارید، می توانید با استفاده از یک میز مدل عثمانی به عنوان میز چای و پذیرایی خود استفاده کنید تا هماهنگی  و یک دستی لازم در اتاق شما ایجاد شود. به این ترتیب شما مقدار زیادی هم تنوع و احساس آرامش به اتاق خود اضافه کرده اید، در حالی که به طور هم زمان از صندلی و کاناپه های کلاسیک در این اتاق استفاده شده است.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × یک =