در مقالات قبلی در مورد زمان مناسب برای بازسازی مبل ، انتخاب جنس مبلمان متناسب برای اتاق کودک ، اشتباهات رایجی که معمولا مردم در هنگام خرید مرتکب آن می شوند ، همچنین اطلاعاتی در مورد جنس پایه مبل مناسب و انواع مختلف آن برای مصارف متفاوت و در نهایت اندازه گیری درست مبلمان حرف زدیم. در این مقاله می خواهیم در مورد نکاتی که باید در هنگام خرید مبل باید به آنها دقت کنیم تا در نهایت انتخاب مناسبی داشته باشیم و بتوانیم سال های سال از آن استفاده کنیم، حرف می زنیم.

ممکن است در خانواده شما آن را هر چیزی بنامند از مبل، کاناپه و نیمکت گرفته تا تختواب و یا به هر شکلی از آن استفاده کنند. به هر حال در هر کدام از این موارد که شما در نظر بگیرید، خرید مبل یک سرمایه گذاری بزرگ برای منزل شماست و می تواند بخش زیادی از هزینه های ایجاد یک محیط زیبا و دلنشین را برایتان در بر بگیرد. برای این که بتوانید این سرمایه گذاری مهم را به بهترین نحو انجام دهید و از یک خرید خوب مطمئن شوید، لازم است به نکاتی توجه کنید. در ادامه ۵ تا از این نکته ها را با هم مرور می کنیم

انتخاب پایه مبل با دوام

۱ چهار چوب آن را به خوبی بررسی کنید

هر چه یک مبل چهار چوب و ساختمان محکم تری داشته باشد، می توانید اطمینان حاصل کنید که مدت بیشتری می توانید از آن به خوبی استفاده کنید. مبل های چوبی و به ویژه مبل از جنس پوب درخت کاج بسیار ارزان تر هستند، اما این مبل ها به دلیل داشتن چوب در ساختارشان بعد از ۵ سال ممکن است، تاب بردارند و لق شوند و دیگر نشود به خوبی و راحتی سابق از آنها استفاده کرد. مبل هایی که از چوب های  گران قیمت تر مانند چوب در خت راش، درخت بلوط و چوب درخت زبان گنجشک عمر مفید بسیار بیشتری دارند و برای مدت طولانی تری می توان از آنها استفاده کرد. به یاد داشته باشید که از خرید مبل های دارای چارچوبی از تخته چوب ، پلاستیک و یا فلز خود داری کنید. این مبل ها احتمال دارد به مرور زمان دچار پیچ و تاب بشوند و یا ترک بردارند که دیگر برای استفاده مناسب نخواهند بود. از سوی دیگر برای داشتن چارچوبی محکم باید پایه مبل را هم  به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها در ساختمان مبل در نظر بگیرید . اگر می خواهید مبلی که می خرید محکم و مقاوم باشد، باید دقت کنید که پایه مبل هم جزیی از آن باشد و از آن جدا نباشد و یا توسط پیچ و یا میخ پرچ به آن متصل شده باشد و پایه مبل هم محکم شده باشد و این که پایه مبل تنها به وسیله چسب به آن متصل شده باشد، باعث می شود که استحکام کافی را نداشته باشد و احتمال شکسته شدن پایه مبل به دلیل فشار، جا به جایی یا اتفاقات دیگر از این دست افزایش می یابد.

نکته مهم : برای این که استحکام و دوام مبل خود را تست کنید و از آن مطمئن شوید، یکی از گوشه های جلویی میل یا یکی از پایه مبل ها را از کف زمین بلند کنید. زمانی که شما پایه مبل یا گوشه مبل را تا ارتفاع حدود ۱۵ سانتی متری از سطح زمین بالا آوردید، باید دیگر پایه مبل که در جلو قرار دارد هم از سطح زمین جدا شود و مقداری ارتفاع بگیرد. در صورتی که بعد از بلند کردن گوشه جلویی مبل یا یکی از پایه مبل، پایه مبل جلویی دیگر هم چنان بر روی زمین قرار داشت، چارچوب مبل شما زیادی نا مناسب است و مبل از ساختمان ضعیفی برخوردار است.

به این ترتیب تا اینجا به این نکته پی بردیم که برای داشتن یک مبل باداوام و در نتیجه استفاده از یک دست مبل برای سال های زیاد، لازم است چارچوب آن را به طور جدی بررسی کنیم تا از جنس محکم و مناسبی باشد. در بخش های بعدی این مقاله سایر نکاتی را که برای داشتن مبل با داوام باید مدنظر قرار دهید، بررسی خواهیم کرد.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × دو =