چه زمانی لازم است مبلمان خود را بازسازی کنیم؟

سوالی که ممکن است برای بسیاری پیش بیاید: ” مبلمان من لازم است که دوباره بازسازی شود. من این مبل را خیلی وقت است استفاده می کنم و خیلی آن را دوست دارم، اما شنیده ام ممکن است این کار بسیار گران قیمت باشد. به نظر شما باید مبل را بازسازی و تعمیر کنم؟ ”

برای این سوال پاسخ روشن و واضحی وجود ندارد و جواب آن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر شما تصمیم دارید یک مبل قدیمی و اجزای آن مانند پایه مبل را تعمیر کنید، باید همه این فاکتورها را در نظر بگیرید قبل از اینکه این کار را انجام دهید و هزینه زیادی برای این کار خرج کنید.

در واقع این حقیقت دارد که شما این اسباب و اثاثیه را از انتقال احتمالی به محل دفن زباله نجات داده اید، اما این را هم در نظر بگیرید که گاهی بازسازی و تعمیر یک مبلمان و اجزای آن از قبیل پایه مبل و بالش و … می تواند از خرید یک دست مبلمان جدید هم برای شما گران تر تمام شود. حتی بعد از اینکه شما آن را بازسازی و تعمیر کرد، ممکن است همچنان بر روی آن احساس راحتی نکنید. بنابراین ما در اینجا فرض می کنیم که شما فقط می خواهید اجزای ظاهری آن مثل روکش، پایه مبل و … را تعمیر کنید و تصمیم به تغییرات در داخل آن ندارید.

چنین تغییرات هزینه بری تنها تحت شرایطی خاص به صرفه است، که در ادامه آنها را بررسی می کنیم

زمان بازسازی مبلمان

این مبلمان یک میراث خانوادگی است

اگر مبلمان شما مدت هاست که در خانه شما حضور دارد و احساس غرور و حس نوستالژیکی به شما می دهد و به این خاطر ارزش ویژه ای هم در بین خانواده پیدا کرده است، شاید شما بخواهید که باز هم آن را داشته باشید. بعضی چیز ها هستند که قابل جانشینی نیستند و نمی توان برای آن ارزش و قیمتی قائل شد.

این مبل عتیقه و با ارزش است

اگر شما از مبلمانی استفاده می کنید که سنی بیشتر از یک قرن دارد و هزینه زیادی هم برای خرید آن کرده اید، بازسازی و تعمیر این مبل و اجزای دیگرش از پایه مبل گرفته تا پشتی و روکش و … قابل توجیه است. این مبلمان با ارزش چیزی نیست که با یک دست مبل جدید دیگر جایگزین شود.

در این مورد، با بازسازی ، شما در واقع یک شی عتقیه و با ارزش را نجات داده اید. اگرچه، اگر می خواهید این سرمایه گذاری را انجام دهید، سعی کنید خودتان آن را برعهده نگیرید. از یک شخص حرفه ای برای انجام آن کمک بخواهید، هر چند ممکن است که بسیار هزینه بر باشد.

زمان بازسازی مبلمان

مبل از ساختار محکمی برخوردار است

اگر مبل شما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و به طور مثال پایه مبل آن جنس خیلی خوبی دارد و یا از یک چارچوب خاص و غیر معمول بهره می برد، تعمیر آن توجیه پذیر است.

به احتمال بسیار زیاد، در چنین مواردی تعمیر مبل قدیمی از خرید مبل جدید با همان کیفیت و طراحی هزینه به مراتب کمتری خواهد داشت. هر چند شاید زیاد اتفاق نیفتد، اما ممکن است که شما یک مبل بسیار خوب و با کیفیت داشته باشید که تنها با عوض کردن روکش آن با یک پارچه جدید دوباره به زندگی برگردد.

البته حتما توجه داشته باشید که ساختار و چارچوب آن به اندازه کافی محکم و با کیفیت باشد تا ارزش تعمیر را داشته باشد.

هزینه این کار کمتر باشد

اگر شما یک مبلمان با کیفیت با پایه مبل زیبا و شکیل و اجزای محکم دارید و هزینه بازسازی آن کمتر از خرید یک دست مبلمان تازه است، بدون هیج تردیدی کار تعمیر آن را شروع کنید. البته لازم است از چند نفر صاحب نظر جویا شوید تا ببینید که تعویض روکش، پایه مبل و اجزای دیگر آن چه هزینه ای در بر خواهد داشت و آن را با خرید یک مبل با کیفیت مقایسه کنید، تا بتوانید به یک جمع بندی کلی برسید.

سعی کنید تفاوت بین تعویض روکش مبلمان با بازسازی و تعمیر آن را به خوبی درک کنید. تعویض روکش فقط شامل تغییر پارچه مبل می شود و اجزای دیگر را در بر نمی گیرد.

در نهایت برای پاسخ به سوال اولیه این متن، مهمترین نکته ای که می توانید در نظر بگیرید پیدا کردن ارزشمندترین کار (خرید یا بازسازی) می باشد.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × دو =