مبلمان را اغلب از نظر کارکردش می توان به دو دسته ی موردی و روکش دار دسته بندی کرد. در ساخت مبلمان و پایه مبل معمولاً از چوب نرم و یا چوب سخت استفاده می شود. هر کدام از این چوب ها مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه به بررسی مبلمان موردی و مبلمان روکش دار می پردازیم و مزایا و معایب چوب های نرم و چوب های سخت را عنوان می کنیم.

مبلمان روکش دار :

مبلمان روکش دار به مبلمانی گفته می شود که دارای یک پوشش نرم برای نشستن هستند و در صورتی که بخواهند این پوشش حالت ارتجاعی داشته باشند داخل آن ها فنرهایی را تعبیه می کنند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش یابد. سپس آن پوشش را روکش می کنند.همانند مبل های نشیمن و کاناپه ها که دارای بالشتک هایی هستند که برخی از آن ها قابلیت جدا شدن دارند.

مبلمان راحتی
مبلمان موردی:

مبلمان موردی مثل میز، ویترین، کابینت، قفسه که قسمت بالشت دار را ندارند.

مبلمان های موردی و روکش دار از جنس های مختلفی ساخته می شوند که انواع چوبی و غیر چوبی آن را می توان در بازارهای ایران مشاهده کرد. معمولاً مبلمان ها از چوب سخت یا همان چوب های جنگلی و چوب نرم ساخته می شوند.

چوب سخت معمولاً به چوب درختانی نظیر ماهون یا ماهاگونی، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان یا توس، ساج، و پی کان اطلاق می شود .

و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت یا چوب سرخ، و سدر اطلاق می‌شود.

مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده اند قاعدتاً به دلیل نرمی، دارای کیفیت پایین تری نسبت به چوب های سخت هستند و به طبع دارای قیمت ارزان تری نیز هستند.

جهت تهیه پایه مبل، یا تغییر پایه مبل مبلمان خود با کارشناسان ما در صنایع چوبی توسکا گستر تماس بگیرید.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × چهار =