شما چه به دنبال انتخاب پایه مبل فلزی باشید چه پایه مبل چوبی و حتی اگر بخواهید پایه مبل پلاستیکی برای مبلمان خانه خود انتخاب کنید، گزینه های زیادی پیش رویتان قرار دارد. تنوع بسیار زیاد در مدلها و شکل ها که علاوه بر حق انتخاب گسترده می تواند برای شما مایه دردسر هم باشد. با ما همراه باشید تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

بدون شک علاوه بر درنظر گرفتن رنگ و طرحی که از قبل مدنظر دارید، آشنایی با ویژگی و نقاط ضعف و قوت هرکدام از انواع پایه مبل می تواند منجر به انتخاب بهتری برای شما شود. به طور مثال اگر ترجیح می دهید از پایه مبل چوبی استفاده کنید، می توانید از ظرافت های خاصی که در این نوع پایه مبل وجود دارد بهره ببرید. به دلیل خاصیت ویژه چوب و امکان ایجاد طراحی های متنوع این انتخاب با توجه به نوع مبل می تواند جلوه های متفاوتی به دکوراسیون منزل شما اضافه کند. از طرفی رنگ پذیری چوب این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا از لحاظ یک دست بودن هم قدرت انتخاب داشته باشید و پایه مبل متناسب با سلیقه و البته رنگ و شکل مبل خود انتخاب کنید.انتخاب پایه مبل

با وجود همه این مزایا که بیشتر نظر خانم های خانه دار را جلب می کند، اما نباید از مشکلاتی که در هنگام استفاده از پایه مبل چوبی به وجود می آید، چشم پوشی کرد. به دلیل ظرافت خاصی که در چوب وجود دارد، امکان شکستگی، خراش و ضربه دیدگی در پایه مبل در حین جابه جایی و حمل و نقل آن وجود دارد.

امروزه از پلاستیک هم برای ساخت پایه مبل استفاده می شود، که در رنگ ها و شکل های مختلف در بازار وجود دارد. از نظر تنوع طرح و زیبایی قابل مقایسه با پایه مبل چوبی نیستند، اما راحت بودن کاربری آن و امکان تعویض ساده حتی در منزل و توسط خود شخص و ارزان تر بودن از جمله مزیت های آن می باشد.

مستحکم ترین نوع پایه مبل، پایه مبل فلزی می باشد، که می توان تا حدی زیادی به آن تکیه کرد و مانند پایه مبل پلاستیکی امکان تعویض راحت آن وجود دارد، اما مشکل آن در نداشتن زیبایی و ظرافت در طراحی و یک رنگ بودن آن است، که شاید نتواند همه سلیقه ها را جذب کند. انتخاب پایه مبل

در واقع قبل از انتخاب پایه مبل، باید اندازه مناسب، ساختار و جنس مورد نیاز و کیفیت آنها، طرح و شکل مدنظر  و در آخر راحتی استفاده از  پایه مبل را برای خودمان مشخص کنیم، تا خرید خوبی داشته باشیم.

درباره Admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه × چهار =